تخته وایت بردهای هوشمند در لینوکس نیز به راحتی اجرا می شوند.


شرکت تکنولوژی های هوشمند (Smart Technologies) یک ارتقاء مهم در مورد نسخه لینوکس نرم افزارهای خود را اعلام کرد که برای کنترل هوشمند تخته های وایت برد استفاده می شود.

برد هوشمند 9.5 برای Fedora Core،Linux Red Hat Enterprise و لینوکس زوزه، کار را برای معلمان جهت ایجاد، مدیریت و استفاده از محتویات دیجیتالی در کلاس های درس راحت تر کرده است.
این شرکت گفت که نسخه هوشمند آنها به عنوان اولین وایت برد واکنشی در جهان است که ترکیبی از سادگی تخته های وایت برد و قدرت کامپیوترها است. یک صفحه لمسی به کامپیوترهای شخصی که لینوکس، ویندوز و یا Mac OS را اجرا می کنند متصل می شود و یک پروژکتور دیجیتالی نیز تصاویر کامپیوتر را در صفحه نمایش می دهد.
آموزگاران و دانش آموزان موارد کاربردی نرم افزارها را مستقیما از طریق صفحه نمایش کنترل کرده و یادداشت های خود را با جوهر دیجیتالی می نویسند. این کار سبب می شود بعدها برای استفاده به عنوان مرجع و یا برای اشتراک اطلاعات به راحتی آن را ذخیره کنند.
ویژگی های کلیدی نرم افزار برد هوشمند، نسخه 9.5 به قرار زیر است:
- گالری گزینه های جستجو
- ابزار تفسیر و یادداشت
- عاملیت کشیدن و رها کردن ماوس به طور کامل
- محتویات دیجیتالی از قبل نصب شده
- ابزار جذب صفحه نمایش Freehand
- توانایی اتصال و صادر کردن فایل ها
این نرم افزار شامل حمایت های چند زبانه از جمله انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، آلمانی، پرتغالی و برزیلی است.
به گفته سخنگوی شرکت Smart technologies نسخه 9.5 با مشورت و هم فکری مشتریان از طریق آزمایش نسخه های آموزشی گسترده توسعه یافته است و غنی ترین نسخه نرم افزارهای تخته هوشمند تا به امروز است. به علاوه تغییر اخیر آن یعنی اتصال به لینوکس، Mac و ویندوز در یک مسیر توسعه همزمان توانسته ابتکارات جدید و پیشرفت ها را در سراسر پایگاه های داده ای منتشر کند.
آدرس منبع:

http://www.desktoplinux.com/news/NS9273570085.htmlدر تاريخ : دوشنبه 27 آذر 1385 ساعت 16:08:19