PMP جايگزين MP3 PLAYERها مي‌شود!


 

پيش‌بيني آينده و اتفاقات مربوط به آن هنوز هم كار ساده‌اي نيست اگر چه بسياري از محققان، تحليلگران و پيشگويان سعي دارند با استفاده از شواهدي هر چند ناچيز حوادث آينده را تنها حدس بزنند.اين بار اما كنفرانسي سه روزه در سن‌خوزه با عنوان «آينده حافظه‌هاي فلش» بهانه‌اي شده تا متخصصان در اين زمينه پيش‌بيني‌‌هايشان را اعلام كرده و براساس آنها برنامه‌ريزي كنند.

در اين ميان شايد موضوعي كه تمام حاضران روي آن توافق دارند اين است كه در تمام ابزار و دستگاه‌هايي كه در صنعت لوازم شخصي الكترونيكي در آينده به بازار خواهند آمد، از حافظه‌هاي فلش استفاده خواهد شد.كريس كروتي تحليلگر موسسه تحقيقاتي ISUPPLI در اين مورد مي‌گويد: «در حقيقت حافظه‌هاي فلش عضو ثابت و تغييرناپذير قطعات و ابزارهاي الكترونيكي آينده هستند.

حتي MP3 PLAYERها كه اين روزها يكي از محبوب‌ترين دستگاه‌هاي قابل حمل شخصي به حساب مي‌آيند هم از اين قانون مستثنا نيستند.براساس تحقيقات انجام شده MP3 PLAYER ها در آينده نزديك با دستگاه‌هاي مديا پلير شخصي (PMP) جايگزين خواهند شد.

كروتي معتقد است در حال حاضر كاربران به دنبال دستگاه‌هاي قابل حملي هستند كه بتوانند فايل‌هاي ويدئويي را هم اجرا كنند و به همين دليل تمام دستگاه‌هايي كه در حال حاضر در بازار وجود دارند به تدريج به PMPها تبديل مي‌شوند.

براساس آمار تا سال 2010، PMP ها به مقبوليت قابل توجهي از طرف كاربران در سرتاسر دنيا خواهند رسيد.اين دستگاه‌ها در واقع قابليت اجرايي تمام آنچه را كه به عنوان يك تصور يا ايده در ذهن كاربران وجود دارد، را دارند.اين در حالي است كه به عقيده من PMPها هيچ مخالفتي با حضور گوشي‌هاي موبايل و دوربين‌هاي عكاسي و فيلمبرداري شخصي نداشته و بازار آنها را دگرگون نمي‌كنند.

در ميان شركت‌هاي فعال در اين زمينه، مسوولان APPLE به‌طور غيررسمي اعلام كرده‌اند كه علاقه زيادي به توليد دستگاه‌هايي دارند كه همزمان مي‌توانند گوشي موبايل و مدياپلير باشند.

اين در حالي است كه «ناتان گلد«، مديرعامل يك شركت توليد حافظه‌هاي فلش در اين مورد مي‌گويد: «نمي‌توان پيش‌بيني قاطعي درباره آينده حافظه‌هاي فلش كرد اما يك مساله واضح است.

ما نمي‌توانيم انتظار افزايش قابل‌توجهي در ظرفيت دستگاه‌هاي قابل حمل را داشته باشيم، بنابراين شايد بهتر باشد بگوييم در آينده بايد منتظر تشكيل شبكه‌اي از دستگاه‌هاي ديجيتال شخصي باشيم كه ضمن آشنايي با كاركردهاي آنها، بتوانيم از آنها براي رسيدن به زندگي راحت‌تر استفاده كنيم.«در تاريخ : يكشنبه 19 آذر 1385 ساعت 16:11:04